facebook

Dokumentacja projektowa

Oferta » Dokumentacja projektowa

Projekty indywidualne dostosowane do Twoich potrzeb

Oferujemy Państwu kompleksowe opracowania dokumentacji projektowej (architektonicznej, konstrukcyjnej oraz wielobranżowej), poczynając od wariantowych założeń koncepcyjnych poprzez pełno branżową dokumentację budowlaną i wykonawczą do projektów wnętrz. Projektujemy przy ciągłym współudziale inwestora starając się znaleźć optymalne rozwiązanie funkcjonalne, kosztowe oraz formalne obiektu. W trakcie realizacji, w ramach nadzorów autorskich, reprezentujemy inwestora na budowie w zakresie jej kontroli z projektem, prawidłowości oraz estetyki wykonania. Naszą pracę cechuje wysoka jakość, terminowość, doświadczenie i dbałość o bezpośredni kontakt z Klientem. Projekty wykonujemy opierając się na nowoczesnych ale sprawdzonych technologiach i materiałach.

Nasze projekty są tworzone przez fachowców: architektów, konstruktorów, projektantów instalacji. Rysunki są precyzyjne i jednocześnie czytelne. Każdy projekt jest wykonany zgodnie z najnowszymi normami wynikającymi z prawa budowlanego.

Zamawiając projekt indywidualny otrzymują Państwo komplet 4 egz. dokumentacji technicznej, w skład której wchodzi:

Projekt (4 egzemplarze):

Architektura, konstrukcja, instalacje wewnętrzne wodno-kanalizacyjne, c.o. , elektryczne, opis techniczny, projekt zagospodarowania terenu inwestycji wraz z opisem.

Architektura:

· Elewacje - pokazują dokładny wygląd frontu, tyłu, boków domu oraz opis materiałów wykończeniowych.
· Rzuty kondygnacji - uwzględniają rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń i ich wymiary, powierzchnie, rozmieszczenie ścian (nośnych, działowych, etc.) na każdym poziomie domu. Pokazują również sugerowane przez nas rozmieszczenie otworów drzwiowych, urządzeń kuchennych i sanitarnych, etc.
· Rzut dachu - pokazuje kształt, wymiary dachu, kąt nachylenia jego wszystkich połaci oraz rozmieszczenie okien połaciowych, lukarn, świetlików i rur spustowych.
· Przekroje pionowe - pokazują wszystkie charakterystyczne elementy konstrukcji budynku, jakie ukazałyby się po jego przecięciu wzdłuż lub w poprzek od dachu do fundamentów, czyli warstwy podłogi, stropów, dachu, sposób rozwiązania niektórych połączeń części budynku (np. ściany ze stropem, ściany z dachem).
· Zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej okiennej - wykaz i wymiary okien i drzwi wykorzystanych w projekcie.

Konstrukcja:

· Rzut fundamentów - pokazuje dokładne rozmieszczenie fundamentów, wymiary ław fundamentowych, głębokość ich posadowienia oraz materiał, z którego są wykonane.
· Rzut stropów i nadproży - to rysunek przedstawiający układ stropów, rozmieszczenie i rozstaw belek stropowych, wymiary nadproży i podciągów.
· Rzut więźby dachowej - uwzględnia układ elementów konstrukcyjnych dachu i ich przekroje.

Instalacje wewnętrzne:

· Instalacja wod. - kan.
· Instalacja c.o.
· Instalacja elektryczna - pokazują rozmieszczenie wszystkich instalacji wewnątrz domu (wodnej, kanalizacyjnej, c.o., elektrycznej) wraz z opisem.

Dokumentacja zawiera również opis techniczny projektu architektonicznego i konstrukcyjnego:

· opis techniczny części architektonicznej projektu - to opis rozwiązań funkcjonalnych budynku, zestawienie jego powierzchni (użytkowej, zabudowy i całkowitej) oraz powierzchni poszczególnych pomieszczeń, opis materiałów proponowanych do wykończenia budynku etc.
· opis techniczny konstrukcji - to opis materiałów, z których wykonane są elementy konstrukcyjne oraz sposób ich wykonania, a także podstawowe dane do obliczeń statycznych.

Dodatkowo można zamówić:

Projekt wykonawczy:

· rysunki wykonawcze elementów żelbetowych, konstrukcji stalowych (w zależności od typu obiektu)
· zestawienie stali zbrojeniowej,
· zestawienie elementów konstrukcyjnych więźby dachowej.

Kosztorys podstawowy - dotyczy zakresu robót budowlanych do stanu surowego zamkniętego. Kosztorys nie obejmuje kosztów instalacji wewnętrznych.

Kosztorys rozszerzony - dotyczy zakresu robót budowlanych do stanu pod klucz. Kosztorys nie obejmuje kosztów instalacji wewnętrznych.

Stan surowy zamknięty jest to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.

Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie tarasów, stolarkę wewnętrzną oraz wykonanie schodów wewnętrznych drewnianych.